Телефоны для вызова мастера

098-230-48-87

050-614-27-46

с 9.00 до 20-00

Свежие записи

Купівля квартири на вторинному ринку

Отже, ви прийняли рішення придбати «обжиту» квартиру. Вам варто бути готовим до того, що ціна на таке житло буде істотно вище. Різниця буде залежати від району розташування будинку, рівня розвитку інфраструктури, а також дорожнечу проведеного у квартирі ремонту.

Як купувати квартиру на вторинному ринку: план дій

При орієнтації на нерухомість вторинного ринку, варто враховувати відповідні позитивні сторони такого житла, а саме:

 • покупець відразу стає власником готового житла;
 • самостійний вибір відповідної покупцеві інфраструктури;
 • можливість вибору цивілізованих, не схильних до соціальної деградації сусідів.

Основною привабливою для покупців рисою подібного житла виступає важлива можливість вселитися у квартиру відразу після покупки. Існує і так звана «друга сторона медалі», у вигляді недоліків житла вторинного ринку, що виражається неможливістю передбачити всі «сюрпризи» подібних об’єктів. Досвідчені фахівці ринку нерухомості можуть дати деякі слушні поради.

Попередній огляд квартири

До того як придбати квартиру на вторинному ринку для початку слід оглянути прибудинкову територію та оцінити загальний стан будинку: наскільки упорядковано будинок, чи є на території двору спортивні та дитячі майданчики, газонні частини, висаджені чи дерева, чи є лавочки, ділянки для паркування автомобілів, загальний стан чистоти.

Сам огляд квартири проводиться послідовно в такому порядку:

 • Планування квартири. Увагу приділяємо ознакам перепланування квартири, але простіше за все буде провести звірку плану житлоплощі з реальними фактичними даними.
 • Стеля і стіни. Звертаємо увагу на товщину стін, через те, що це визначальний фактор для їх теплоізоляції. Дивимося на стан шпалер: чи не відшаровуються вони, чи немає на їх поверхні грибка, цвілі, що є свідченнями вогкості.
 • Якщо у ваших планах залишити вікна і міжкімнатні двері, варто також приділити увагу і їх стану;
 • Оцінюємо комунікації будинку. Даний момент передбачає ретельний підхід, через те, що в разі виникнення проблем після придбання квартири, без допомоги вузьких фахівців і витрат суттєвої суми для проведення ремонтних робіт вам не обійтися.
 • Важливий фактор — вид з вікна, який повинен залишати хороші візуальні враження, створювати психологічний комфорт.

Правильно проведений огляд квартири допоможе виявити поверхневі та технічно завуальовані недоліки житла, що, у свою чергу, може вплинути на знижку в ціні, а також запобігти неприємних сюрпризів після вселення у квартиру.

Перевіряємо юридичну «чистоту» нерухомості

Після обміну завдатку на розписку, вимагайте у продавця копії документів на квартиру, щоб провести перевірку «історії».

Стандартний перелік необхідної документації:

 • свідоцтво про реєстрацію права власності;
 • документи, що є підставою (вказані у свідоцтві);
 • документ що засвідчує особу власника;
 • витяг з Держреєстру (про перехід права);
 • виписка з будинкової книги (розширена).

Готуємося до угоди

Слід знати, що з юридичної точки зору, ви придбаєте статус власника квартири лише після реєстрації угоди в юстиції. У різних регіонах України термін даної реєстрації може бути різним — від 5 до 10 днів.

В тому-то й полягає основний ризик, що продавець, як правило, хоче отримати гроші на руки до реєстрації, оскільки ризикує залишитися і без права власності на квартиру, і без обумовленої суми грошей. З точністю до «навпаки» має ризики та покупець, який до моменту реєстрації віддає продавцю гроші за квартиру, ризикнувши тим, що процес даної реєстрації може бути з різних причин припинений.

Виходом з даної ситуації виступає укладений з банківською установою договір, відповідно до умов якого, покупець залишає в банку суму, яку продавець отримає лише після пред’явлення документа про реєстрацію угоди купівлі-продажу. При такому варіанті не ризикує ніхто. Варто тільки вибрати надійний банк.

Комментировать